hr

Novinky

Dar s dvojitou hodnotou
Dar s dvojitou hodnotou
24.05.2021
Pomôcť a podporiť zdravie najzraniteľnejšej skupiny obyvateľstva na Slovensku. To bolo cieľom projektu „Gemerské ovečky – zdravie pre ľudí na Slovensku“. Hlavnú úlohu v tomto projekte zohrala ovčia bryndza zo 100% ovčieho mlieka, ktorá je právom považovaná za slovenské biele zlato.
Gemerské ovečky - výroba kvalitných ovčích výrobkov s vášňou
04.05.2021 | A. Smetanka – Zväz chovateľov oviec a kôz; AGROTERRA, spol. s r. o.
Celoročne, moderne, kvalitne a chutne. Aj takto môžeme v krátkosti charakterizovať produkciu výrobkov zo 100% ovčieho mlieka na Gemeri v obci Hubovo (okres Rimavská Sobota). Produkty z modernej mliekarne spoznáte podľa značky „Gemerské ovečky – pravá chuť gemerských pastvín“. Pod značkou je ukrytá spolupráca spoločností AGROTERRA, spol. s.r.o., BioEN, s.r.o, AGRODRUŽSTVO - S, družstvo a Agrár LAND s.r.o. Výsledkom spolupráce spoločností sú kvalitné slovenské výrobky zo 100% ovčieho mlieka.
Kvalitné, výživné a slovenské výrobky ako cesta k lepšiemu zdraviu
26.03.2021
Zdravie, šťastie, láska a rodinná pohoda. To je štvorlístok väčšiny prianí pri rôznych príležitostiach alebo bežných úvahách o živote. Rodinná pohoda je závislá od množstva lásky, ktorú sme schopní dať a prijať. Harmónia v rodine nám prináša spokojnosť, v ktorej si uvedomujeme svoje šťastie. A zdravie závisí od nás samotných, ale aj od nášho okolia, ľudí a životného prostredia. Ako sa o seba staráme, čo pre seba dokážeme urobiť, čím sa necháme ovplyvniť a čo si doprajeme.
Pojazdné predajne s čerstvými výrobkami zo 100% ovčieho mlieka
07.10.2020
Čo sa skrýva vo veľkej dodávke s krásnym dizajnom ovečiek, syrov a pastvín? Nazrite spoločne s nami do zákulisia pojazdných predajní Gemerské ovečky.
Gemerské ovečky oživujú tradičné slovenské ovčiarstvo
09.09.2020
Na území Slovenska sa chovali ovce už v dvetisíc rokov pred naším letopočtom, čo dokazujú viaceré vykopávky pochádzajúce z predhistorickej doby objavené v jaskyni Domica. Pevné korene tradičného slovenského ovčiarstva na našom území však siahajú aj do ďalekého stredoveku, kedy sa tu po prvýkrát objavilo aj populárne ovčie plemeno valaška.