Žiadne otváracie hodiny, počasie, sviatok, nočná hodina, ani skoré ráno nelimitujú predaj výrobkov zo 100% ovčieho mlieka v Banskej Štiavnici a Hubove. Ich nonstop dostupnosť umožňujú predajné automaty.

Moderným spôsobom ponúkané tradičné výrobky. Tak by sa dal charakterizovať predaj výrobkov Gemerské ovečky prostredníctvom automatov (regiomatov). Už viete, že pod touto značkou sa skrývajú skutočne prémiové výrobky, ktoré sú oceňované a ich kvalitu deklarujú aj označenia Zlatá ovca – 100% ovčie, ktoré odlišuje poctivých spracovateľov ovčieho mlieka od falšovateľov, ktorí sa len „vezú“ na vlne záujmu o ovčie produkty a Značka kvality 2. stupňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, ktorou sú označené výrobky, ktoré majú nadštandardné kvalitatívne vlastnosti. 2. stupeň je najvyššie možné ocenenie, ktoré môže výrobca získať. Priniesť výrobky Gemerské ovečky bližšie k ľuďom pomáhajú obchodní partneri, ktorých je už niekoľko desiatok po celom Slovensku. Na rôzne miesta ich prinášajú aj pojazdné predajne, ale skutočne kedykoľvek si ich môžete kúpiť len automatoch.

Predajné automaty výrobkov Gemerské ovečky v súčasnosti nájdete v Hubove priamo pri farme a v Banskej Štiavnici na ulici Andreja Kmeťa „pod Hríbom“ pri potravinách. Automaty sú pravidelne dopĺňané. „Limituje ich iba celkový objem výrobkov, ktoré sa do nich zmestia. Hlavne v letných mesiacoch, keď je vysoký dopyt po žinčici. V tomto čase platí, kto skôr príde, ten odchádza so žinčicou“, priblížil Marián Jackuliak, zástupca spoločnosti BioEn, s.r.o.

Nákup v automate zvládne každý. Je to jednoduché. Vyberiete si výrobok, ktorý je označený číslom. Na číselníku automatu zadáte číslo výrobku a na displeji automatu sa vám zobrazí suma, ktorú je potrebné zaplatiť. Môžete použiť mince alebo bankovky, automat vám rozdiel vráti. Po zaplatení výrobku vám výťahový systém automatu prenesie výrobok do boxu, z ktorého si nákup ľahko vyberiete. Vrátené mince nájdete v samostatnom priečinku pod boxom so zakúpeným výrobkom. A ak máte záujem, môžete pokračovať v nákupe.

Spotrebitelia si automaty obľúbili. Máme množstvo pozitívnych reakcií na túto formu predaja. V budúcnosti plánujeme zakúpiť ďalšie automaty a rozšíriť predaj o ďalšie miesta na Slovensku“, hovorí Jackuliak. „Teší nás záujem o naše výrobky, ktoré si aj napriek ťažkej ekonomickej situácii našli svoje miesto na trhu a zákazníkov, ktorí chcú podporovať kvalitné slovenské výrobky. Motivuje nás to do ďalšej práce, výroby a rozširovania dostupnosti výrobkov“, uzavrel Jackuliak.