Najväčšie ovčiarske slávností na Slovensku – Ovenálie sa uskutočnili aj v tomto roku. Gemerské ovečky na nich nechýbali. Zúčastniť sa oplatilo. Získané ocenenia potvrdili vysokú kvalitu výrobkov.

Značka Gemerské ovečky má vo svojom portfóliu pestrú ponuku výrobkov zo 100% ovčieho mlieka. Okrem výbornej žinčice, bryndze a čerstvého syra, ktoré historicky patria k najtradičnejším výrobkom, ponúkajú aj parené syry neúdené a údené, zrejúci syr alebo biely jogurt. Práve parené syry sa získaným ocenením zaradili medzi najlepšie výrobky. Boli hodnotené v kategórii Ostatné ovčie syry. Umiestnili sa na výbornom 1. mieste. Ktoré výrobky Gemerské ovečky to sú? Do tejto kategórie syrov patria nite, uzlíky, parenice, oštiepok a syr na gril. Ďalším dôležitým ocením na Ovenáliach v tomto roku pre značku Gemerské ovečky bolo získanie 2. miesta v kategórii Bryndza ovčia 100%.

„Ocenenie je výsledkom práce celého kolektívu. Značka Gemerské ovečky je skutočným výsledkom kvalitnej a poctivo vykonanej práce. Dobrý výrobok nevzniká len v mliekarni. Začína vznikať na poli, dotvára sa dobrou starostlivosťou o ovečky a kvalitné krmivo a končí vo výrobe, kde mu naši mliekari dajú telo a srdce“, hovorí Marián Jackuliak, zástupca spoločnosti BioEn, s.r.o. „Rád by som v mene značky Gemerské ovečky poďakoval Ing. Karolovi Herianovi, CSc., nestorovi slovenského mliekarenského priemyslu, za odbornú pomoc a poradenstvo pri spracovaní ovčieho mlieka. Pána Heriana si veľmi vážime. Významným spôsobom nám pomohol v rozvoji, jeho prínos bol a je pre nás neoceniteľný“, doplnil.

Získané ocenenie svedčí o tom, že výrobky z pasterizovaného ovčieho mlieka dokážu konkurovať ručne vyrábaným výrobkom na salaši. „Teší nás, že naše spojenie tradícií s modernými technológiami sa stretlo s takýmto úspechom. Naše výrobky sa v Ovenaliach, najväčších ovčiarskych slávnostiach, umiestňujú na popredných miestach“, povedal Jackuliak. A na záver dodal: „Do súťaže sme sa zapojili v roku 2019 a v roku 2021. Z dvoch súťaží sme si odniesli 5 významných umiestnení, trikrát 1. miesto, jedenkrát 2. miesto, jedenkrát 3. miesto.

Prehľad získaných ocenení v roku 2021 - Ovenálie:

1. miesto v kategórií Ostatné ovčie syry.

Do tejto kategórie z  výrobkov značky Gemerské ovečky patria nite, uzlíky, parenice, oštiepok a syr na gril. Samozrejme, všetky sú vyrobené zo 100% ovčieho mlieka.

2. miesto v kategórií Bryndza ovčia 100%.

Z portfólia značky Gemerské ovečky je bryndza jedným z najobľúbenejších a najpredávanejších výrobkov. Ovčia bryndza nie je len chutná, ale je aj zdraviu prospešná. Je bohatým zdrojom kvalitných bielkovín, minerálov, hlavne vápnika, fosforu, draslíka, vitamínov a množstva užitočných mikroorganizmov.

Diplom za 1. miesto v kategórií ostatné ovčie syry
Diplom za 2. miesto v kategórií ovčia bryndza
Diplom prevzatie